Search
Programme filter
  • Toate
  • Artist talk (2)
  • Atelier (11)
  • Concert (47)
  • Conferință (2)
  • Dezbatere (6)
  • Expoziție (22)
  • Festival (3)
  • Film (6)
  • Instalație (10)
  • Lansare de carte (1)
  • Live DJ set (12)
  • Spectacol (13)
  • Sport (6)
  • Street art (1)
  • Târg (1)
  • Tur ghidat (15)
  • Vânătoare de comori (4)
  • Video (3)
  • Concert
  • Festival
oct.

6

11:00
oct.

8

19:00

Timișoara Jazz Festival 2023 | ediția XIII

Locații multiple
  • Concert
oct.

6

11:00
oct.

6

12:00

Nonconformist Anthology | Timișoara Jazz Festival

Vaporul Pelicanul
  • Concert
oct.

6

16:00
oct.

6

17:00

Nonconformist Anthology / VanDerCris | Timișoara Jazz Festival

D'Arc pe Mal
  • Concert
oct.

6

18:00
oct.

6

19:00

Jazz à la Jais

Anturaj
  • Concert
oct.

6

19:00
oct.

6

21:30

Orchestra Simfonică a Filarmonicii Banatul | Saint-Saëns și Beethoven

Filarmonica Banatul
  • Concert
oct.

6

19:00
oct.

6

20:00

Fără Filtru

Anturaj
  • Concert
oct.

6

19:00
oct.

6

20:00

Pawel Kaczmarczyk Trio / Yuri Daniel Quartet – Northern Lights | Timișoara Jazz Festival

Centrul Reformat Noul Mileniu
  • Concert
oct.

6

20:00
oct.

6

21:00

Berlin Division

Manufactura
  • Concert
oct.

6

20:00
oct.

6

21:00

The Bandits

Anturaj
  • Concert
  • Live DJ set
oct.

6

20:30
oct.

6

21:30

El Khat | Launmomentdat în curte

FABER
  • Concert
oct.

6

21:00
oct.

6

22:00

MOSTRE

Manufactura
  • Concert
oct.

6

22:00
oct.

6

23:00

The Case

Manufactura
  • Concert
  • Live DJ set
oct.

6

22:00
oct.

6

23:00

Mim Suleiman | Launmomentdat în curte

FABER
  • Concert
oct.

7

11:00
oct.

7

12:00

Muzică din desene animate

Amfiteatrul din Parcul Copiilor
  • Concert
oct.

7

16:00
oct.

7

17:00

Petre Ionuțescu & Fluidian / Sebastian Spanache | Timișoara Jazz Festival

Podul de Fier
  • Concert
oct.

7

18:00
oct.

7

21:00

AnonimTM

D'Arc pe Mal
  • Concert
  • Live DJ set
oct.

7

18:00
oct.

7

19:00

UFO | Launmomentdat în curte

FABER
  • Concert
  • Spectacol
oct.

7

19:00
oct.

7

22:00

FABRICULTURA Sunset Session, Ediția 1

Teatrul Basca, MYAH
  • Concert
oct.

7

19:00
oct.

7

20:00

Brigada D vs. Qinta Spartă

Uszoda
  • Concert
oct.

7

19:00
oct.

7

20:00

Zoleevee

Anturaj
  • Concert
oct.

7

19:00
oct.

7

20:00

Reto Weber & Jasper van’t Hof / Ruggero Robin Trio | Timișoara Jazz Festival

Centrul Reformat Noul Mileniu
  • Concert
  • Live DJ set
oct.

7

19:00
oct.

7

22:00

Calibro45 | Launmomentdat în curte

FABER
  • Concert
oct.

7

20:00
oct.

7

21:00

Volga Arm

Anturaj
  • Concert
oct.

7

20:00
oct.

7

21:00

Sleepin’ Insomnia

Manufactura
  • Concert
oct.

7

20:15
oct.

7

21:00

DJ Dox

Uszoda
  • Concert
oct.

7

21:00
oct.

7

22:00

Zen MF

Manufactura
  • Concert
oct.

7

21:00
oct.

7

22:00

We Singing Colors

Anturaj
  • Concert
oct.

7

21:00
oct.

7

22:00

Psihodrom (Lemarian, VJ Bürger și 150 Stoka)

D'Arc pe Mal
  • Concert
oct.

7

21:10
oct.

7

22:00

Spike

Uszoda
  • Concert
oct.

7

22:00
oct.

7

23:00

Jack of all Trades

Manufactura
  • Concert
  • Live DJ set
oct.

7

22:00
oct.

7

23:00

Precious Bloom | Launmomentdat în curte

FABER
  • Concert
  • Live DJ set
oct.

7

23:00
oct.

8

17:00

Mini Zucchini | Launmomentdat în curte

FABER
  • Concert
  • Live DJ set
oct.

7

23:59
oct.

8

03:00

Alessandro Adriani | Launmomentdat în curte

FABER
  • Concert
  • Live DJ set
oct.

7

23:59
oct.

8

05:00

Credit 00 | Launmomentdat în curte

FABER
  • Concert
oct.

8

11:00
oct.

8

12:00

Marquis Noir | Timișoara Jazz Festival

Vaporul Pelicanul
  • Concert
oct.

8

16:00
oct.

8

17:00

Marquis Noir / Emil Bîzgă Urban Gypsy | Timișoara Jazz Festival

Castelul de apă din Iosefin
  • Concert
  • Live DJ set
oct.

8

17:00
oct.

8

19:00

Mr. H | Launmomentdat în curte

FABER
  • Concert
oct.

8

19:00
oct.

8

20:15

Domino

Uszoda
  • Concert
oct.

8

19:00
oct.

8

20:00

Nils Petter Molvaer / Airelle Besson | Timișoara Jazz Festival

Centrul Reformat Noul Mileniu
  • Concert
oct.

8

19:00
oct.

8

20:00

Bruno and the Blues

Anturaj
  • Concert
  • Live DJ set
oct.

8

19:00
oct.

8

21:00

Joy | Launmomentdat în curte

FABER
  • Concert
oct.

8

20:00
oct.

8

21:00

Ioan Popovici

Anturaj
  • Concert
oct.

8

20:00
oct.

8

21:00

B.A.U.

D'Arc pe Mal
  • Concert
oct.

8

20:45
oct.

8

22:15

Dubioza Kolektiv

Uszoda
  • Concert
oct.

8

21:00
oct.

8

22:00

Toulouse Lautrec

Anturaj
  • Concert
oct.

8

21:00
oct.

8

22:00

Doctorul Sinteză

D'arc pe Mal
  • Concert
  • Live DJ set
oct.

8

21:00
oct.

8

23:00

Hanging around Mihu & Silv | Launmomentdat în curte

FABER